Otázky a odpovědi

Nenašli jste odpověď? Napište nám

Co je to ESG?

ESG je označení pro odpovědnou a udržitelnou činnost firem. Jedná se o zkratky pro tři oblasti, kterým se mají firmy současně věnovat. E (Environmental) se týká snižování dopadů firmy na životní prostředí, S (Social) přínosů firmy pro zaměstnance, zákazníky, partnery a celou společnost, G (Governance) řeší otázky spojené s transparentní správou a řízením, dodržování zásad etického podnikání.

Co je cílem ESG Radaru?

Vydáváním ESG Radaru se snažíme zlepšit informovanost odborné i široké veřejnosti o tématice ESG, usnadnit zavádění těchto principů do života a praxe firem, podpořit udržitelný rozvoj naší ekonomiky a posilování její konkurenceschopnosti.

Co mi nabídne ESG Radar

Rychlý přehled o tom, co se v oblasti ESG děje u nás i v zahraničí. Každý týden pro vás procházíme nejrůznější zdroje od firem, přes vládní instituce po neziskové organizace, a děláme z nich výběr toho nejzajímavějšího. Řadu informací přebíráme ze zahraničních zdrojů a  anotacemi se snažíme upozornit na to nejpodstatnější. Získáte tak přehled co se během týdne v ESG stalo, a to během 10 minut. 

Čím se liší od monitoringu médií či newsletterů

Monitoring médií sleduje pouze sdělovací prostředky. Jeho výstupy většinou obsahují PR a komerční obsah. My v týmu ESG radaru pátráme po původních domácích a zahraničních zdrojích napříč firemním a neziskovým sektorem a veřejnou sférou, a rozesíláme týdenní zpravodaj v přehledné, čisté, a ucelené podobě. 

Z jakých zdrojů je ESG Radar financován

ESG Radar si na sebe musí vydělat. Proto nabízíme informační produkty firmám na komerčním základě, ale neziskovým organizacím umožňujeme bezplatný odběr. 

Je možné využívat produkty ESG Radar na zkoušku?

Ano, každému nabízíme možnost odebírat naše týdenní výběry v ESG po dobu jednoho měsíce zdarma. Stačí se jen zaregistrovat.

Jaké cílové skupině je Radar určen?

ESG Radar je určen všem, kdo se zajímají o ESG. Mohou to být manažeři firem, jejich majitelé, ESG manažeři, neziskovky, investoři, studenti, akademici, novináři.

Jak mohu zrušit předplatné?

Předplatné lze zrušit zasláním požadavku o zrušení předplatného na e-mailovou adresu predplatne@esgradar.cz, a to nejpozději 7 dní před zasláním dalšího ESG Týdenního výběru .

Co dělat, když mi newsletter nepřišel

Pokud jste se zaregistrovali k vyzkoušení zdarma na 30 dní či jste si zaplatili měsíční, resp. roční předplatné, ESG Týdenní výběr by vám měl dorazit. Zkontrolujte si složku Nevyžádané či Hromadné pošty. A ideálně si nás přidejte do oblíbených kontaktů  – info@esgradar.cz. ESG Radar rozesíláme v pondělí.

Pracuji pro neziskovku. Jak získám týdenní odběr zdarma?

Na tomto odkazu máte možnost si předplatit ESG Týdenní výběr zdarma pro vás a pro další 2 e-mailové adresy (například vašich spolupracovníků).

Nenašli jste odpověď na vaši otázku?
Tak nám napište